0 533 774 95 82

Sosyal Medyada Biz}

Avukata Sor

AVUKATA SOR

Avukata sor kavramı bize göre; İnsanlarımızın bir kısmı hukuksal bir problemle karşılaştığında şoka girer ve Avukata Sorayım demeden önce yalnız kalmayı tercih ederek hukuki problemlerin sonucunu beklemeye başlar.

Bir kısmımız ise araştırmaya girişerek hukuki soruna çözüm yolları aramaya başlar.İşte bu amaçla arama motorlarına günde binlerce kez ”avukata Sor” kelimeleri girilmektedir.

Kimisi boşanma avukatı bulma çabası ile boşanma nedenlerini arar,aldatan eş veya aldatılan eş farklı bakış açıları ile lehe olan bölümleri algıda seçicilik yolu ile dikkatle okumaktadır.

Kimisi ciddi bir suç işlemiştir.Ceza alma korkusu ile ceza avukatı arayışına girmiştir ve işlemiş olduğu suça ilişkin ceza kısmını dikkatlice okur ve lehine olan kısımları düşünür.Bu aşamada avukata soru sormaktan çekinebilir mağdur veya şüpheli..

Kimisi ise işçi veya işverendir iş hukuku avukatı arayışına girmiş veyahut iş kanunda haklarını bulmak için çabalar.

Tüm Bu kelimeler ile konusunda uzman bir avukat bulma amacı güdülmektedir.

Avukata soru sorulduğunda hukuki sorunlara çözüm bulunması amaçlanır.

Avukata soru sormak için mümkünse yüz yüze görüşme seçeneğini tercih etmeliyiz.

Şunu unutmayalım ki siz hukuki sorununuzu ne kadar çok önemserseniz başkası da o kadar önemser.

Dolayısıyla basit bir sorun bile olsa o sorunu ciddiyetle çözmeye çalışmak gerekmektedir.

Avukat,vekalet görevi gereğince özen ve dikkat yükümlüğünü yerine getirmek isteyecek dolayısıyla sorununuza azami ciddiyetle yaklaşacaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan ilişkileri de o derece zayıflamıştır.

Bu kapsamda yeni hukuki sorunlar ortaya çıkmıştır.

Siyasi iktidarlar bu sorunları çözmek için  yeni kanunlar çıkartmak suretiyle  veya  KHK’ lar ile çözüm yolları aramıştır.

Ancak buna rağmen bu hukuki sorunlar önlenemez boyuta ulaşmıştır.Dolayısıyla avukata sor denildiğinde aslında günümüzün karmakarışık sosyal ilişkilerinin çözüm yolları aranır..