Avukata Danışma

Avukata danışma Nedir?

Avukata danışma Denildiğinde her zaman öncelikle hukuki sorunlarımızın çözüm kaynağı aklımıza gelmektedir.

-Hangi konularda Avukata danışma hizmeti alırız?

Avukata hukuk danışma hattı sayesinde hukukun her dalında danışmak isteriz ancak hukuk adeta bir okyanustur.

Öyle ki;hiçbir avukat mezun olduğunda ben tüm hukuk dallarında iyiyim diyemez.

Çünkü çevremizde eşyalardan tutun hayvanlara kadar her şey hukuk normları ile korunmuştur.

Dolayısıyla hukuk yaşantımızı kurallara bağlayan normlar olarak nitelendirilebilir.

Nüfus çoğaldıkça hukuk normlarının gücü de azalacaktır. Bu nedenle toplumlar büyüdükçe; başka bir deyişle teknoloji geliştikçe yeni hukuk kurallarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda hukuk danışma hattının da yetersiz olacağı apaçık ortadadır.

Örneğin ceza avukatı olarak düşüncemiz; önceki yıllarda bilişim suçları diye bir kavram yokken bilgisayar ve android telefonlar ortaya çıkınca yeni bir suç tanımı doğmuştur.

Ancak bu suç tanımı yeni hukuk normlarını doğururken hiç kimse teknolojinin bu kadar gelişebileceğini düşünmemiştir. Günümüzde bilişim suçları baş döndürücü hızda artmış ve de hukuk kuralları yetersiz kalmıştır.

Yine avukata danışma hattı ile herhangi bir boşanma avukatı olarak gözlemlerimize dayanarak teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesi sonucunda boşanma davalarının sayısının ciddi  oranda arttığını gözlemlemekteyiz.

Özellikle eşlerin facebook ve twitter vs. gibi sosyal medya ile etkileşimleri sonucunda aldatma olayları ciddi oranda artmıştır.

Yine iş hukuku avukatı olarak gözlemlerimiz sonucu işçilerin sorunları da günümüzde ciddi oranda artmıştır.İşçi kavramı sömürü ile eşdeğer tutulmuş ve işçi hakları çiğnenmiştir.

Buna bağlı olarak iş güvenliğinin arka plana atılması ve işçilerden süper performans beklentisi ile iş kazalarında ciddi artışlar gözlemlenmektedir.

Bunun yanı sıra işverenlerin işçilik alacaklarına göz dikmesi sonucunda işçilerin maaşlarının son derece düşük tutulması ve de çeşitli bahanelerle işçilerin iş akdine son verilmesi neticesinde iş yükü nedeniyle iş mahkemelerinde ciddi yavaşlamalar görülmüştür.

Yine günümüzde kentsel dönüşüm yasası ile birlikte tapu iptal ve tescil davalarının sayısı ciddi oranda yükselmiştir.

Tapu devirlerinde hile yapılması sonucu çoğu insan gayrimenkul avukatlarına başvurmaktadır.

İnsanlar hukuki sorunlarının çözümü için öncelikle gerek internetten gerekse çevrelerinden tavsiye şeklinde avukat danışma için avukat arayışına girmektedirler.

Avukat danışma hattı hizmeti nitelikli olduğu sürece toplumda koruyucu hukuki danışmanlık hizmetleri başarıya ulaşacak dolayısıyla toplumsal adalet ve barış sağlanabilecektir.

Avukata danışma, çoğu zaman bize zor gelir. Öncelikle hukuki sorunlarımızın ve çözüm yollarının tam olarak ne olduğunu kavramamız zaman alabilir.

Bu kapsamda yapabileceğimiz en doğru davranış alanında uzman bir avukat arama ile birlikte bulduğumuz uzman bir avukata zaman geçirmeden hukuki problemimizi danışmak olacaktır.

Avukat Danışma hattı ile amacımız hukuki sorunlara çözüm üretebilmektir.

Ancak hukuki sorunlarımızı avukat hukuk danışma hattı ile çözmenin en kolay yolu kesinlikle tecrübeli bir avukatla görüşmektir.

Hukuku bilen bir kişinin diğer bireylere göre sorunlara pratik çözümler üretebilme şansı daha yüksek olacaktır.